09 czerwca 2019 r. już po raz dziesiąty SKKT ZSE „Horyzont” zorganizowało i uczestniczyło w ogólnopolskiej akcji „Polska na rowery”. Z parku miejskiego przy al. Jana Pawła II, miłośnicy aktywnego wypoczynku w eskorcie policji straży miejskiej i ratowników WOPR, wyruszyli na rajd rowerowy do Olbrachtowa, Miłowic (poczęstunek ,,jabłkowy”), Sieniawa Żarska, Górka, Grabik i Żary.
Tegoroczna akcja została zwieńczona piknikiem rowerowym zorganizowanym na terenie parku miejskiego przy ulicy Czerwonego Krzyża. Nie brakowało atrakcji. Na miłośników turystyki rowerowej czekała pyszna grochówka, medale pamiątkowe, kamizelki odblaskowe z logo akcji, i 2 rowery trekkingowe do rozlosowania wśród 300 uczestników akcji.
Członkowie „Horyzontu” czynnie włączyli się w organizacje imprezy, poprzez:
Czynną pomoc w organizacji samego przejazdu (zabezpieczenie bezpieczeństwa uczestnikom).
Zorganizowanie miejsca parkingowego dla rowerów w miejscowości docelowej.
Przygotowanie miejsca do spożywania posiłku
Pomoc przy losowaniu i rozdawaniu akcesoriów rowerowych.

Uczestnicy X edycji „Polska na rowery
Wiktor Koszela
Aleksandra Lis
Aleksandra Hamerla
Jan Frankowski
Ignacy Salamon
Maksymilian Danielec